Genel

Ice Slush Nedir?

Serinleten Eğlenceli Lezzet

Hava sıcaklığının bunaltıcı olduğu günlerde özellikle turistik mekânlar ve açık alanlar bu rengârenk, ferah içecekle şenleniyor. Günümüzde onun için yaygın şekilde kullanılan genel isim, “ice slush”. Peki, Ice Slush Nedir?

60’lı yıllarda ABD’de özel bir makine ile üretilemeye başlayan “ice slush”, aslında bizim kültürümüzde de küçük farklar ve farklı isimlerle yüzyıllardır var olan bir tat. İngilizce “ice- buz” ve “slush- sulu kar” sözcüklerinden oluşan adın yerini Anadolu’da, karlama, buzlaş, karsambaç, bici bici gibi adlar almakta. “Granita” da ice slush için kullanılan isimlerden.

Buz içeren bir içecek türü olan ice slush için bugün farklı aromalar söz konusu. Piyasada yaban mersininden mangoya, pek çok farklı aromada ice slush konsantresi bulmak mümkün.

Kolayca bulunabilecek malzemelerle evde ice slush yapılabilir fakat profesyonel tat ve gerçek form için bu özel konsantreler ve ice slush makinelerine ihtiyaç var.

Ice Slush İşine Girmek? Neden Olmasın?

Ice slush, ticari amaçlı üretimi oldukça yaygın bir içecek türü. Özellikle yılın sıcak dönemlerinde turistik mekânlar ve park gibi açık alanlar, potansiyel müşterilere kolayca ulaşılabilecek yerler. Peki, ice slush işi kârlı mıdır? Bu işe başlamak için nelere gerek var?

Aromalı konsantre, makine, bardak ve pipet gibi araçlar, temel bileşenlerdir. Konsantre ürünlerden, kendi miktarlarından çok daha fazla miktarda içecek elde edilebilmekte. Bu avantajı, potansiyel müşterilere ulaşımın kolay olduğu bir mecrada değerlendirmek, yüksek oranda kâr getirecektir.

Damakları Şenlendiren Aromalar Burada!

Kaliteli ice slush konsantrelerine nereden ulaşılacağı, Ice Slush Nedir ve ice slush işine nasıl başlanır gibi sorular kadar önemli.

Yüksek kalite standartlarını karşılayan ürünleri kullanıcılara ulaştıran Molar Kimya, ice slush (granita, karlama) çeşitlerinde de kaliteli pek çok çeşide sahip. Şeftali, üzüm, nar, mango yaban mersini, yeşil elma, çilek, böğürtlen aroması ve çok daha fazlasına online mağazamızdan sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın