Genel

Meyve Aromalı Şurupları Nedir?

Meyve Aromalı Konsantre İçecek Şurubu Nedir?

Meyve Aromalı Konsantre İçecek Şurupları, çeşidine göre doğala özdeş meyve aroma vericiler ve çeşitli gıda katkı maddeleri ile özel teknikler kullanılarak üretilen ürünlerdir. Farklı sulandırma oranına sahip kıvamlı yada kıvamsız çeşitleri olan bu meyve aromalı içecek konsantre şurupları, aromalı içecek hazırlanmasında kullanılır.

Aromalı içecek şurupları meyve içermez. Bunlar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın izni ile Gıda Kodeksi’ne uygun formülle, katkı maddelerinden üretilmiş ürünlerdir. Dolayısıyla bunlar, meyve suyu, meyve özü, pekmez, meyve konsantresi olarak adlandırılan gıdalardan farklıdır, bu aromalı içecek şuruplarından yapılan içecekler hangi meyve aromalı içecek şurubunda elde edilmiş ise ona ait aromalı içecek olarak isimlendirilir. Örneğin; karadut aromalı içecek şurubu kullanılarak gerekli oranlarda sulandırılarak yapılan içecek, karadut aromalı içecek olarak satılabilir, karadut suyu diye isimlendirilemez, etiketlenemez yada satılamaz!!! Bu şekilde satılması hem Türk gıda mevzuatına aykırı bir işlem yapılması demektir, hemde yanıltıcı satış yapılmış olur.

Meyve Konsantresi ile Karıştırmayın

Meyve konsantresi, gerçek meyveden, özel işlemlerle elde edilir. Doğal meyvenin içerdiği su, düşük sıcaklıkta, vakum altında buharlaştırılır. Bunlarda su ayrıştıktan sonra kalan madde, doğal meyve şekeri, mineral, asit gibi bileşenler ihtiva eder.

Ancak sitemizde satılan konsantre meyve aromalı içecek şurupları, meyveden elde edilmemekte olup, sulandırıldığında gerçek meyveden elde edilen meyve suyuna birebir denilecek yakınlıkta lezzet, tat ve görünüme sahip içecekler olmaktadır. 

Meyve aromlalı içecek şuruplarında, Bornova Kaymakamlığı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün vermiş olduğu üretici belgesi olan, İşletme Kayıt Belgesi mevcuttur.

Üretici firma tarafından Türk gıda kodeksine ve mevzuata uygun oranlarda hammadde kullanımı ve bu ürünlere uygun üretim prosesleri kullanılmaktadır.

Fabrikadan çıkan ürünler, gıdaya uygun orijinal bidonları ve bidonlar üzerinde orijinal etiketleri ile gönderilmekte ve etiket üzerinde ise bulunan hammadde isimleri, işletme kayıt numarası, ürün kodu gibi, gerekli olan tüm bilgiler mevcuttur.  

Aromalı Konsantre Şurup Nerede Kullanılır?

Aromalı içecek şurupları çoğunlukla ticari amaçlı kullanılmaktadır. Gazlı ya da gazsız aromalı içecek üreten işletmeler, soğuk içecek otomatları, özel içecek makinesiyle satış yapan yerler, bu ürünlerin yaygın şekilde kullanıldığı alanların başında geliyor. Ayrıca restoran, pastane, cafe, otel, dinlenme tesisi, yemek fabrikası, davet organizasyonları gibi içecek tüketiminin yoğun olduğu yerlerde de içecek şuruplarının tüketildiğini görüyoruz.

Tüm bunların yanı sıra, içecek şurupları evlerde de kullanıma uygundur.

Neden Meyve Aromalı Konsantre İeçecek Şurubu?

İçecek şurupları, diğer formlardaki içeceklere kıyasla daha fazla avantaja sahip. Bu avantajlardan biri, ekonomik oluşu. Yüksek maliyete neden olmadığından içecek şurupları, özellikle işletmeler için ideal alternatiflerin başında geliyor.

İçecek şurupları konsantre halde olduklarından, ürün miktarından çok daha fazla içecek elde edilmesi mümkündür. Ortalama olarak 1 litre şuruptan 40 litre içecek hazırlanabilir. Şurup, toz içecekler gibi, su ilavesinden sonra belirli aralıklarla karıştırmayı gerektirmez. Toz içeceklerde, maddenin zamanla su dibine çökmesi durumu gerçekleşir. O nedenle, karışım sık sık karıştırılmalıdır. Bu da makineli üretimde makinenin sık sık çalışması, dolayısıyla daha fazla enerji tüketimi anlamına gelir. İçecek şuruplarında böyle bir durum söz konusu değildir. Ürünün içeceğe dönüşmesinde sudan başka malzemeye gerek duyulmaması da ekonomiklik konusunda değerlendirilecek unsurlardan.

Tüm bunların yanı sıra, içecek şurupları, özellikle toz ürünlere göre daha üstün bir lezzet sunar.

Bol Seçenek, Uygun Fiyat

Meyve aromalı konsantre içecek şuruplarında zengin çeşit ve uygun fiyat İxirli’de.

Online mağazamızdan, evde veya işletmenizde kullanmak üzere kızılcık, karadut, yaban mersini, üzüm, kavun, kivi, nar, vişne gibi meyve aromalı konsantre içecek şuruplarından birçok çeşit arasında, üretim ya da satış şartlarınıza göre 1+39 yada 1+9 sulandırma oranına sahip içecek şuruplarını yada direk yenilebilerek de tüketilen ya da sulandırılabilen kıvamlı aromalı içecek şuruplarını, çeşitli ambalaj alternatifleri ile inceleyebilir, sipariş verebilir ya da satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın